Pociąg „Sapsan”

Moskwa - St. Petersburg
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

„Sokół wędrowny” jest flagowym pociągiem rosyjskich kolei. Wyprodukowany przez Siemensa skład w ciągu niespełna 4 godzin pokonuje liczącą ponad 630 km trasę między Moskwą a Petersburgiem, osiągając maksymalną prędkość dochodzącą nawet do 250 km/h. W wagonach znajdziemy m.in. sale konferencyjną, wagon klasy premium z wygodnymi fotelami i regulowanymi podnóżkami, business klasę ze stolikami do pracy oraz standardową klasę drugą. We wszystkich wagonach pociągu „Sapsan” dostępne jest wi-fi. Znajduje się tam również wagon restauracyjny.

Ma nowoczesny, opływowy kształt, zapewnia najwyższy komfort podróży i może rozwijać prędkość nawet 250km/h. „Sapsan”, czyli „Sokół wędrowny” to dziś symbol i największa duma szybko modernizującej się rosyjskiej kolei. Ale to tylko jeden z wielu naprawdę ciekawych pociągów poruszających się po torach naszego wschodniego sąsiada.

Bilety na Kolej Transsyberyjską

Jak podróżować koleją Transsyberyjską i jaką wybrać klasę w pociągu? Kiedy najkorzystniej kupić bilet oraz jak przewozić zwierzaki? – zgłębiamy istotne kwestie podróżowania koleją.