Aeroexpress – transfery kolejowe z lotnisk w Moskwie

Przeniknij do świata 12-milionowego miasta, dowiedz się więcej o bezpiecznych i komfortowych przejazdach z moskiewskich lotnisk do centrum miasta.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Aby swobodnie podróżować po stolicy Rosji, którą zamieszkuje ponad 15 mln mieszkańców, warto wybrać formę podróży koleją. Wygodny i szybki Aeroexpress kursuje z największych lotnisk moskiewskich: Szeremietiewa, Domodiedowa, czy Wnukowa do centrum miasta. Linia oferuje podróż dwiema klasami, a w pociągu funkcjonuje WiFi. W Moskwie możesz podziwiać nie tylko Teatr Wielki, Plac Czerwony, galerie sztuki, czy liczne parki, to także jedyna okazja na dostrzeżenie moskiewskich kontrastów i kulturowej złożoności.

Z lotniska Szeremietiewo do centrum Moskwy

Szeremietiewo to najważniejsze i największe lotnisko w Rosji. Obsługuje połączenia lotnicze do ponad 150 miast świata (w tym Warszawy). Z lotniska możesz wybrać się na zwiedzanie centrum Moskwy, lub intrygujących i mało uczęszczanych obrzeży miasta. 

Z lotniska najkorzystniej jest podróżować pociągiem. Linia Aeroexpress kursuje średnio co 30 minut, a czas podróży pomiędzy lotniskiem a centrum wynosi zwykle od 35 do 45 minut. Pociągi nie zatrzymują się na każdej stacji, dlatego podróż trwa stosunkowo krótko. Przewoźnik oferuje komfortowy transfer z lotniska.

Pociągi z lotniska Szeremietiewo przyjeżdżają na dworzec Białoruski i z niego również wyjeżdżają w na lotnisko.

Z lotnisk Domodiedowo i Wnukowo do centrum Moskwy

Dwa pozostałe lotniska Moskwy są również skomunikowane z centrum za pośrednictwem Aeroexpressu. Komunikacja odbywa się odpowiednio dla Wnukowa z dworcem Kijowskim i dla Domodiedowa z dworcem Paweleckim.

Ceny i klasy w podróży Aeroexpress

Aeroexpress oferuje podróżnikom różne opcje zakupu biletów dopasowane do indywidualnych potrzeb. Oto główne opcje przejazdów:

Standard

Koszt – 500 RUB. Bilet obejmuje podróż pojedynczym wagonem na dowolnej trasie Aeroexpress w ciągu 30 dni od daty widniejącej na bilecie lub wybranej przy jego zakupie. Brak przydziału konkretnego miejsca. Bilet można kupić z 3-dniowym wyprzedzeniem. To idealne wyjście dla osób, które chcą swobodnie i spontanicznie podróżować po Moskwie.

Standard Advance

Cena – 450 RUB. Możliwość podróży analogiczna do taryfy standard + obejmuje zniżkę 10% (wliczona w cenę) jeżeli dokona się zakupu od 4 do 90 dni przed datą podróży

Business

Koszt – 1500 RUB. Bilety klasy biznesowej uprawniają pasażerów do podróżowania luksusowym wagonem z miejscem siedzącym. Bilety w klasie biznes są ważne z dokładnością daty, godziny i trasy. Miejsca są przydzielone. Bilety Business można kupić 90 dni przed datą podróży włącznie. 

Round-trip (podróż w obie strony)

Koszt – 900 RUB, obejmuje 2 pojedyncze przejazdy klasą standard (na lotnisko i z powrotem). Podróżować można w ciągu 30 dni od daty na bilecie. Opcja zakupu biletu na 90 dni przed datą podróży.

Duo

Cena biletu – 900 RUB. W cenie znajduje się pojedynczy przejazd klasą standard dla 2 pasażerów na dowolnej trasie Aeroexpress (na podróżowanie jest 30 dni od dnia wystawienia biletu).

Grupowy bilet

1100 RUB. Podróż dla 4 osób, bilet można zakupić na 90 dni przed odjazdem pociągu do daty odjazdu włącznie.

Istnieje też możliwość zakupu regionalnej karty Troika, którą można doładowywać dowolną kwotą.

Rozszerzoną ofertę podróży z cennikiem można znaleźć tutaj: bilety.transsyberyjska.pl/aeroexpress.html 

Konto użytkownika Aeroexpress

Podczas rezerwacji biletów elektronicznych pasażerowie muszą podać numer paszportu niezależnie od sposobu podróży – pociągiem, czy autobusem podmiejskim. Przy następnych transakcjach nie trzeba podawać ponownie informacji o podróżnym – system kolei zapisuje dane użytkownika.

Zwrot/modyfikacja biletów w Aeroexpress

Zwrot biletów w Aeroexpress nie jest możliwy. W klasie standard nie można też zmieniać określonego celu podróży. Bilet można przebookować tylko wtedy, kiedy podróżujemy taryfą business (minimum na 30 minut przed przejazdem).

Pamiętaj

Zawsze sprawdź rozkład jazdy przed odjazdem pociągu. Czas odjazdu może się zmieniać w związku z różnymi okolicznościami i nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Express bus z Moskwy do północnego terminala portu lotniczego Moskwa-Szeremietiewo

Jeżeli potrzebujemy dojechać w nieobsługiwane przez kolej miejsce, warto skorzystać z ekspresowego autobusu Aeroexpress. 

Autobusy ekspresowe kursują ze stacji metra Khovrino na lotnisko Szeremietiewo, terminal B. Opłata za przejazd autobusem w jedną stronę wynosi 200 rubli. Dzieci do 7 r.ż. nie płacą za przejazd. Bilety autobusowe są dostępne na stronie internetowej firmy i w aplikacji mobilnej. Możesz również kupić bilety u kierowcy. Czas podróży zajmie ok. 20 minut.

Pojedyncze bilety zakupione w taryfie Express-bus, które pozostają niewykorzystane, nie podlegają zwrotowi.

Numer autobusu z i na lotnisko Szeremietiewo to 1195. Autobusy ekspresowe mają charakterystyczny, czerwony kolor z logo Aeroexpress.

Bilety na Kolej Transsyberyjską

Jak podróżować koleją Transsyberyjską i jaką wybrać klasę w pociągu? Kiedy najkorzystniej kupić bilet oraz jak przewozić zwierzaki? – zgłębiamy istotne kwestie podróżowania koleją.