Bilety kolejowe do Ukrainy, Białorusi, aż po cały Daleki Wschód

Planujesz wyprawę do byłych krajów ZSRR? Podróżuj koleją! Dowiedz się więcej o biletach i sprawdź, w którym państwie będziesz potrzebować wizy, a gdzie paszportu.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podróż koleją jest wspaniałą alternatywą dla innych środków komunikacji. Jest ekscytującą formą wycieczki, stanowiącą wehikuł czasu, w którym przeplata się nowoczesność i technologia z klasyką i zamierzchłością.

Kraje sąsiadujące z Polską od wschodniej granicy posiadają nieocenione bogactwo zachowanej kultury i obyczajów. Kolej eksplorująca wschodnie kraje dowiezie Cię do gościnnej Ukrainy, zalesionej i pełnej jezior Litwy, czy u podnóża monumentalnych gór Kazachstanu. Spragnieni azjatyckich tajemnic i zabytków, mogą zaplanować podróż do mongolskiego Ułan-Bator lub stolicy Chin, Pekinu.

Podróż te intrygujące rejony świata wcale nie musi być trudna i skomplikowana. Odwiedzenie krajów byłego ZZSR to fascynująca przygoda życia, pozwalająca na poznanie kultur niegdyś bardzo nam bliskich, a dziś trochę zapomnianych przez odległość, czy międzynarodowe podziały. 

Jak i kiedy kupić bilet na kolej

Kupując bilet na kolej, możesz mieć pewność, że transakcja przebiegnie szybko, łatwo i bezpiecznie. Dzięki zaplanowaniu wycieczki z wyprzedzeniem możesz także skorzystać z tańszej opcji biletów. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli też na skompletowanie wszystkich, potrzebnych dokumentów.

E-bilet warto kupić z wyprzedzeniem paru tygodni, aby wykorzystać najlepszą ofertę cenową i wybrać najodpowiedniejszą dla siebie klasę podróży (miejsca w przedziałach są ograniczone). Zazwyczaj sprzedaż biletów do krajów bałtyckich i Wspólnoty Niepodległych Państw startuje na 30-60 dni przed odjazdem pociągu. Bilety elektroniczne można zakupić nie później niż 1 godzinę przed odjazdem pociągu.

Bilety na kolej: https://bilety.transsyberyjska.pl

Transfery z lotnisk Moskwy do centrum miasta

Dzięki zaawansowanym możliwościom wyszukiwarki biletów możesz planować podróż po obszarach postradzieckich także z uwzględnieniem przejazdu przez Rosję. Masz jednocześnie możliwość rezerwacji korzystnych rozwiązań podróży w rosyjskich kolejach Aeroexpress kursujących pomiędzy trzema największymi lotniskami Moskwy (Szeremietiewo, Domodiedowo, czy Wnukowo) a centrum miasta. Jest to oszczędna i szybka forma podróżowania w obrębie Moskwy. Do wyboru są dwie klasy podróżne oraz wiele opcji biletów do wyboru.

Podróż koleją z dziećmi

W większości krajów wschodnich (kraje bałtyckie oraz Wspólnoty Niepodległych Państw)  dzieci do 5 r.ż. podróżują za darmo – o ile nie zajmują osobnego siedzenia w pociągu. Dla starszych dzieci można wykupić tańszą taryfę. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem poniżej 14 r.ż., musisz posiadać akt urodzenia.

Ubezpieczenie

W cenie biletu nie został uwzględniony koszt ubezpieczenia w podróży koleją, można je dodatkowo wykupić (warto zadbać także o ubezpieczenie turystyczne). Pomożemy Ci w wyborze najlepszej oferty ubezpieczeniowej.

Zwrot biletów

Można zwrócić bilet na kolej, dotyczy to również e-biletu. Procedura jest prosta i intuicyjna. Wszelkie kroki można podjąć w panelu użytkownika. Zwrot biletu jest możliwy nie później, niż na 30 minut przed odjazdem pociągu.

Zasady przejazdów międzynarodowych

Jeżeli wybierasz się w podróż na Daleki Wschód, zadbaj o odpowiednie dokumenty i uprawnienia. Mogą się różnić w zależności od regulacji danego kraju.

  1. Jeżeli chcesz zdobyć pewną informację o wizach i innych niezbędnych dokumentach, skontaktuj się z nami – https://transsyberyjska.pl/wizy/
  2. Na wjazd do Republiki Białorusi, Republiki Azerbejdżanu, Turkmenistanu, Federacji Rosyjskiej, a także Chin i Mongolii, obywatel Polski musi posiadać i wizę, i paszport.
  3. Litwa, Łotwa, Ukraina, Gruzja, Estonia, Armenia, Mołdawia to państwa, które nie wymagają wizy celach turystycznych (do 90 dni pobytu), wystarczy paszport lub dowód osobisty w przypadku krajów Unii Europejskiej
  4. Podróż z dzieckiem poniżej 18 r.ż. jest możliwa w przypadku kiedy posiadamy zgodę obojga rodziców/opiekunów na jego podróż oraz wizę lub/i paszport.
  5. Każdy pasażer jest odpowiedzialny za swoje uprawnienia do przekraczania granic, bagaże i przewożone zwierzęta.

Bilety na Kolej Transsyberyjską

Jak podróżować koleją Transsyberyjską i jaką wybrać klasę w pociągu? Kiedy najkorzystniej kupić bilet oraz jak przewozić zwierzaki? – zgłębiamy istotne kwestie podróżowania koleją.