Bilety na Kolej Transsyberyjską

Jak podróżować koleją Transsyberyjską i jaką wybrać klasę w pociągu? Kiedy najkorzystniej kupić bilet oraz jak przewozić zwierzaki? - zgłębiamy istotne kwestie podróżowania koleją.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podróżuj po orientalnych i nieodkrytych zakątkach świata – bezkresnej Rosji, Chinach i azjatyckich regionach.

Nieprzerwanie, od ponad 100 lat kolej transsyberyjska kursuje po najodleglejszych terenach Rosji, przez Syberię, aż po Daleki Wschód – Mongolię i Chiny. Ta fascynująca podróż opowiada dzieje współczesnej Rosji, gdzie czas płynie inaczej, a podróżnicy tworzą jedyną taką wspólnotę, w której zderzają się zaskakujące i nieznane dotąd osobowości i kultury.

Chcemy, aby przygotowania do tej wymarzonej podróży przebiegały łatwo i bezproblemowo. Korzystając z naszej wyszukiwarki biletów kolejowych, możesz zarezerwować bilety na kolej transsyberyjską. 

Możesz kupić bilet na całą trasę (na przykład najdłuższą linią kolejową na świecie z Moskwy do Władywostoku, wysokiej klasy pociągiem „Rossija”) lub kilka biletów na poszczególne odcinki. Dzięki drugiej opcji możesz zrobić przystanki na przykład w malowniczym Kazaniu, czy Jekaterynburgu.  Zatrzymując się w obwodzie irkuckim, masz szansę spędzić czas nad jeziorem Bajkał, będącym najgłębszym i najstarszym jeziorem świata. Bajkał, z którego wypływa jedyna rzeka Angara, pełni nie tylko istotny zabytek przyrody, ale jest też ważnym szlakiem transportowym. Niezapomniany krajobraz wzbogacają znajdujące się dookoła góry: Bajkalskie, Przymorskie, Barguzińskie, pasmo Ułan-Burgasy oraz Chamar-Daban.

Z tekstu dowiesz się więcej:

  • o biletach na kolej transsyberyjską (jak kupić bilet, co obejmuje opłata, czy wykupić ubezpieczenie w podróży)
  • o tym, kiedy warto kupić bilet na kolej
  • na temat możliwości zwrotu biletu
  • o możliwości przewozu zwierząt
  • o tym, czy w pociągu jest WiFi

Bilety na kolej transsyberyjską

Bilety można zakupić poprzez wyszukiwarkę: https://bilety.transsyberyjska.pl/

Bilet jest elektroniczny, to Ty decydujesz o standardzie swojej podróży (różnią się w zależności od danego pociągu). Kupując bilet na pociąg firmiennyj, można mieć pewność odbycia podróży w bardzo komfortowych, nowoczesnych, czy eleganckich warunkach. W takich pociągach znajduje się klimatyzacja i inne udogodnienia, jednak są to stosunkowo drogie pociągi. Każdy pociąg firmiennyj ma swoją unikatową nazwę, na przykład wspomniana już „Rassija”, „Lotos”, „Lew Tołstoj”, „Okiean”, „Poliarnaja Strela” i inne.

Wizy na trasie Kolei Transsyberyjskiej

Dokonując rezerwacji za pośrednictwem transsyberyjska.pl, możesz skorzystać też z naszej pomocy przy aplikowaniu o wizy do Rosji, czy Mongolii. Doradzimy też w sprawie zakupu właściwego ubezpieczenia turystycznego na wyjazd.

Jak kupić bilet na kolej transsyberyjską i co on obejmuje?

Kupując bilet elektroniczny, możesz wybrać dany pociąg, klasę lub konkretne miejsce w przedziale. Po opłaceniu biletu elektronicznego zostanie on wysłany na Twój adres e-mail. Bilety w pociągach dalekobieżnych są imienne, ważne z paszportem. 

Klasy w rosyjskich pociągach podróżnych

Plackarta –  popularna i najtańsza opcja podróży, wagon (bez przedziałów) otwarty zapewniający 54 miejsca do spania, pościel można uzyskać za dodatkową opłatą

Kupe – zamykany na klucz, osobny przedział umożliwiający nocleg 4 osobom (znajdują się w nim 2 łóżka piętrowe)

Lux – przedział 2-osobowy z rozkładaną kanapą (ograniczona ilość biletów, warto rezerwować je odpowiednio wcześnie), w cenę biletu wliczona jest wymiana pościeli, klimatyzacja,  i/lub całodobowe wyżywienie, w każdym wagonie znajduje się prysznic standard zależny jest od rodzaju pociągu

VIP – luksusowy przedział 2-osobowy o podwyższonym standardzie (do dyspozycji prywatna łazienka, bar, telewizor, czysta pościel, a także wyżywienie złożone z 3 posiłków na dobę)

Kiedy kupić bilet?

Najlepiej  kupić go w pierwszych dniach sprzedaży, tj. 45 lub 60 dni przed odjazdem pociągu. Pasażerowie mogą wówczas skorzystać z najniższej taryfy cenowej na kolej. Cena biletu wzrasta od momentu dokonywania pierwszych rezerwacji. Jeżeli chętnych jest dużo naraz – cena będzie się stopniowo zwiększać. Jeżeli zainteresowanie jest mniejsze lub inne linie oferują tańsze bilety, sprzedaż jest prowadzona po minimalnych cenach.

Czy możliwy jest zwrot biletu?

Tak. Elektroniczny bilet można zwrócić z równoczesnym anulowaniem miejsc bagażowych – jeśli takie zarezerwowaliśmy. Bilet można zwrócić na co najmniej 1 godzinę przed odjazdem naszego pociągu. Zwrot kosztów wpłynie na podane konto bankowe.

Jeśli pasażer zwróci elektroniczne dokumenty przewozowe po upływie czasu odjazdu, może anulować jedynie miejsca bagażowe. Środki są zwracane w ramach procedury reklamacyjnej.

Uwaga – pasażer zwracający bilet musi uiścić dodatkową opłatę związaną z tym procesem.

Czy do pociągu można zabrać zwierzęta domowe?

Małe zwierzęta domowe (oraz zwierzęta towarzyszące) takie jak: psy, koty i ptaki, można zabrać ze sobą do pociągu.  

Aby wsiąść do pociągu ze zwierzakiem, potrzebujesz dla niego właściwego biletu, który można zakupić w kasie dworca. Mogą być też potrzebne odpowiednie dokumenty od weterynarza –  na przykład w przypadku dużych psów przewodników. Małe zwierzęta można przewozić na terenie Rosji bez konieczności okazywania dokumentów weterynaryjnych. Właściciel musi zapłacić za przewóz swoich zwierząt. Opłata nie jest pobierana w razie przewozu psa-przewodnika osoby niewidomej.

Kupując bilet kolejowy online, nie musisz zamawiać dokumentu przewozu dla swojego zwierzaka – możesz go kupić w dowolnym momencie od rozpoczęcia sprzedaży biletów, aż do jego odjazdu. 

Jak przewozić zwierzaki w Kolei Transsyberyjskiej

Małe zwierzęta domowe, psy (z wyjątkiem dużych ras i psów przewodników) i ptaki powinny być przewożone w koszach, klatkach lub innych, bezpiecznych miejscach umieszczonych w miejscach przeznaczonych na bagaż podręczny. Właściciele są zobowiązani do opieki i monitorowania stanu swoich zwierząt. Należy przestrzegać podstawowych zasad higieny i czystości.

Pasażer może przewieźć nie więcej, niż 2 zwierzęta – każde na 1 siedzenie. Nie można przewozić dzikich zwierząt.

Czy w pociągach jest Internet?

W pociągach zazwyczaj nie ma WiFi. Najlepiej wykupić specjalny pakiet roaming+Internet na swoją komórkę. Warto sprawdzić wcześniej ile wynoszą opłaty operatora w poszczególnym kraju.

Bilety na kolej możesz kupić on-line na tej stronie: https://bilety.transsyberyjska.pl/