Pociąg „Czerwona strzała”

Moskwa - St. Petersburg
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

„Czerwona strzała” to jeden z symboli kolei rosyjskich – luksusowy pociąg nocny kursujący pomiędzy Moskwą a Sankt Petersburgiem. W przeszłości zarezerwowany był dla partyjnych dygnitarzy, obecnie przeznaczony głównie dla bogatych turystów, którzy chcą podróżować nie tyle w luksusie, co przepychu.

Odjazd „Czerwonej strzały” odbywa się przy akompaniamencie pieśni patriotycznych płynących z dworcowych głośników. Czas przejazdu to osiem godzinna trasie Moskwa – Petersburg wynosi około 8 godzin. . W składzie znajdują się m.in. wagony typu LUX, w których każdy przedział ma własną łazienkę i ogrzewaną podłogę. Klasa LUX to cztery przedziały przypominające apartament na cały wagon. Ponadto w składzie pociągu znajduje się wagon restauracyjny.

Pociąg o wyjątkowym komforcie „Czerwona strzała” codziennie kursuje na trasie Sankt Petersburg – Moskwa – Petersburg. Czas podróży wynosi 8 godzin.

Po raz pierwszy czerwona strzałka ruszyła w drogę w 1931 roku. W tym czasie wagony były pomalowane na niebiesko, ale od 1962 roku pociąg stał się ciemnoczerwony. Pociąg jest nie tylko niezwykły, ponieważ jest pierwszym pociągiem marki w ZSRR i Rosji, ale także dlatego, że to Czerwona Strzałka po raz pierwszy wprowadziła samochód SV w historii kolei radzieckiej.

Wagony i miejsca

VIP (8 miejsc)
CB (po 16 miejsc)
KUP (32 miejsca w każdym)
siedziba główna (z miejscem dla osób niepełnosprawnych)
samochód restauracyjny

Usługi
Czerwona strzałka to nocny pociąg, dzięki czemu pasażerowie mogą zrelaksować się na drodze. Jednocześnie po drodze zapewniony jest pełen zakres usług i niezależnie od wybranej kategorii przewozu, pasażerom towarzyszą tylko wysoko wykwalifikowani przewodnicy, pod warunkiem, że nowa pościel (maksymalnie trzy prania), posiłki mogą być wliczone w cenę biletu. Dwa wagony zapewniają wybór miejsc według płci.

W 2006 roku pociąg wygrał Grand Prix w konkursie sieciowym na najlepszy markowy pociąg produkcji krajowej, jego skład został całkowicie zaktualizowany, samochody wyposażone są w nowoczesne okna z podwójnymi szybami.

Każda komora „czerwonej strzałki” jest wyposażona w gniazda 220 V do podłączenia dowolnego sprzętu. Wszystkie samochody mają indywidualny system klimatyzacji.

W przedziałach osobowych i przedziałach każdy pasażer otrzymuje zestaw podróżny, pościel i ręczniki (łóżka są już przygotowane, więc pasażer nie musi na to spędzać czasu), ciepłe posiłki (w luksusowych samochodach), herbatę, kawę, wodę mineralną. Za dodatkową opłatą we wszystkich samochodach można kupić świeże gazety, napoje (napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe, herbata, kawa), ciepłe posiłki i przekąski (w klasie ekonomicznej).

Miękki wózek pierwszej klasy (VIP) jest wyposażony w zwiększone wymagania dotyczące komfortu. Cztery dwumiejscowe coupe wyposażone są w osobne łazienki z wanną, mikser dotykowy, suszarkę, ogrzewanie podłogowe, zestaw podróżny do higieny, telewizor LCD z odtwarzaczem CD / DVD Kanapa rozkładana jest na podwójnym łóżku, a górna półka rozkładana jest dodatkowo. Ponadto samochód ma własny bar, w którym można zamówić nie tylko kawę / herbatę i przekąski, ale także napoje alkoholowe. Świeża prasa – w magazynie.

Wagon restauracyjny pociągu Krasnaya Strela od 1996 roku jest uważany za wagon restauracyjny w stylu europejskim i ma charakterystyczne menu (kolacja może być dostarczona do przedziału na życzenie pasażera).

Bilety na Kolej Transsyberyjską

Jak podróżować koleją Transsyberyjską i jaką wybrać klasę w pociągu? Kiedy najkorzystniej kupić bilet oraz jak przewozić zwierzaki? – zgłębiamy istotne kwestie podróżowania koleją.